Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Ogólnopolska Gra Rowerowa - Kręć Kilometry dla Gdańska

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej, która rozpocznie się już 1 września. Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Tczew. W Gdańsku kampania odbędzie się pod hasłem „Kręć kilometry dla Gdańska”.

Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze poza sezonem letnim. Wygrywają ci, którzy zdobędą najwięcej punktów w ramach codziennych podróży rowerowych odbytych w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku.

- Zachęcam wszystkich gdańszczan i gdańszczanki do aktywnego włączenia się do konkursowej rywalizacji i korzystania roweru, jako ekologicznego środka transportu w codziennych dojazdach do pracy i poruszania się po mieście – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej – Gdańsk wygrywał poprzednie rywalizacje rowerowe miast i mam nadzieję, że w tym roku będzie równie duża motywacja do udziału w zmaganiach.

Pobierz aplikację i włącz się do rywalizacji

Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów,
ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi, jak bardzo jesteśmy ekologiczni - o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

„Kręć kilometry dla Gdańska” będzie w sposób szczególny promować codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. Zgłoszone do konkursu firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę „wykręconych” punktów w stosunku do liczby pracowników.

Firmy i uczelnie chętne do udziału w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej zapraszamy do zarejestrowania swojej drużyny poprzez formularz rejestracyjny  oraz zmotywowania pracowników do aktywnego uczestnictwa w grywalizacji. Formularz będzie dostępny również na: www.GraRowerowa.pl

Aby stać się uczestnikiem grywalizacji wystarczy pobrać aplikację „Activy” wykorzystującą dane GPS i dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej lub dzielnicowej.

Kręć kilometry i zdobywaj nagrody

Dla laureatów przygotowaliśmy kilkaset atrakcyjnych nagród. Upominki będą mogli odebrać uczestnicy, którzy zdobędą 777 punktów. Trafią one do 3800 uczestników. Zaś Ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów dostaną sportowe bluzy. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz setka z uczelni i najlepsze drużyny firmowe.

Zasady rywalizacji

Wygrywają te osoby i drużyny, które zdobędą największą liczbę punktów. Każdy przejazd będzie punktowany według zasad:

  • Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt
  • Dodatkowo za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy lub uczelni z ograniczeniem do 2 razy dziennie w ciągu 5 dowolnych dni tygodnia – 50 punktów;
  • Dodatkowo za każdy inny przejazd o długości minimum 1 km, z przerwą między kolejnymi przejazdami o długości minimum 20 minut – dodatkowe 5 punktów;
  • Punkty przyznawane od 1 do 31 października będą liczone podwójnie
  • Punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się w Gdańsku.

- W odróżnieniu od European Cycling Challenge, który odbywał się w Gdańsku w minionych latach, w tegorocznej grze rowerowej do punktacji liczą się wszystkie kilometry z trasy przejazdu, pod warunkiem, że zaczyna się on lub kończy w Gdańsku np. można rozpocząć swoją podróż w Pruszczu Gdańskim i zakończyć w Gdańsku i otrzymamy punkty za wszystkie przejechane kilometry – wyjaśnia Łukasz Witczak koordynator kampanii w Gdańsku.

Uczestnicy będą mogli rywalizować między sobą na poszczególnych poziomach (indywidualnym, pomiędzy uczelniami wyższymi, pomiędzy firmami oraz stowarzyszeniami, pomiędzy dzielnicami, pomiędzy miastami).

„Ogólnopolska Gra Rowerowa”, to kontynuacja idei kampanii „European Cycling Challenge – Kręć Kilometry dla Gdańska”, której trzy poprzednie edycje zakończyły się wygraną Gdańska. Nasze miasto pokonało m.in.: Rzym, Barcelonę, Dublin, Pragę, Budapeszt, Bolonię, Warszawę oraz Wrocław, zdobywając jednocześnie tytuł „Najbardziej Rowerowego Miasta”. Sukces gdańskiej drużyny, w której w ubiegłorocznej edycji ponad 4200 osób pokonało łącznie 830 000 km, to także zaangażowanie ponad 130 firm oraz kilkunastu gdańskich uczelni.

Odbierz materiały promocyjne i zachęć do udziału w rywalizacji

Natomiast, aby ułatwić promocję kampanii wśród pracowników firmy i uczelni z chęcią przekażemy Państwu materiały promocyjne: plakaty, ulotki informacyjne oraz odblaskowe opaski rowerowe. Materiały promocyjne można odebrać, po 23 sierpnia 2018r., w siedzibie Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku: ul. 3 Maja 9 (budynek Gdańskiego Urzędu Pracy), pokój 033B, poziom -1 w godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek 07:30-16:30; środa 07:30-17:00, piątek 07:30-15:00.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.GraRowerowa.pl

Kontakt

email: OGR@gdansk.gda.pl,
tel.: 58 526 80 84/89

Platformą wymiany informacji, dobrych praktyk, miejsca zarażania się pozytywnymi emocjami, wzajemnego dopingu i przede wszystkim dobrej zabawy jest grupa facebook'owa Kręć kilometry dla Gdańska

W ramach Ogólnopolskiej Gry Rowerowej - Kręć Kilometry dla Gdańska promujemy korzystanie z rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie. Punkty można więc zdobyć także jeźdżąc na tzw. elektrykach. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule "Rowerem elektrycznym po Gdańsku".

Kampania jest dofinansowana ze środków europejskiego Programu Region Morza Bałtyckiego, w ramach realizacji projektu BSR-Electric

Startujemy 1 września – przyłącz się!!

Zobacz też:

>> REGULAMIN KAMPANII <<

>> WYNIKI KAMPANII <<


Data publikacji: 17.04.2015 12:31
Ostania modyfikacja: 13.11.2018 11:46

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12