Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Rowerowy Maj - najlepsza kampania promująca aktywne podróże do szkoły

prezentacja kampanii Rowerowy Maj
format: PDF
rozmiar: 10,3 MB

POBIERZ

Rowerowy Maj to gdański pomysł na promocję komunikacji rowerowej wśród dzieci, rodziców i pracowników szkół i przedszkoli. Formuła kampanii sprawdza się wszędzie. Od początku miesiąca kampanię realizuje 21 polskich miast i gmin. Od powstania kampanii aktywnie włączyło się w nią ponad 147 tysięcy dzieci, uczniów i nauczycieli. Liczba zarejestrowanych dotychczas aktywnych podróży przekroczyła 2 mln, a z pewnością się powiększy po zsumowaniu wyników końcowych.

Jednak Rowerowy Maj to przede wszystkim inwestycja w zdrowie przyszłych dorosłych. Pozytywne emocje i porcja endorfin towarzyszą dzieciom przez cały aktywnie rozpoczęty dzień oraz kształtują pozytywne nawyki na następne lata.

Liczba uczestników z roku na rok rośnie od 2 tys. w 2014 roku do 153 tysięcy potencjalnych uczestników w 2017 roku. W czwartej edycji kampanii udział biorą: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Żukowo, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański oraz Cedry Wielkie. Miasto Warszawa realizuje Rowerowy Maj już po raz trzeci, a Cedry Wielkie są pierwszą gminą wiejską, która zaangażowała się w projekt.

Zasady kampanii
Celem „Rowerowego Maja” jest promocja zdrowego stylu życia oraz komunikacji rowerowej w szkołach podstawowych i przedszkolach.
Za każdy przyjazd dzieci otrzymują naklejki, które wklejają do imiennych „rowerowych książeczek” oraz na klasowy lub grupowy plakat. Nauczyciele prowadzą ewidencję aktywnych dojazdów w interaktywnym rowerowym dzienniku klasowym.

Najbardziej aktywni uczniowie i przedszkolaki otrzymają nagrody rzeczowe, najbardziej aktywne klasy i grupy przedszkolne ciekawie spędzą czas w centrach nauki i rozrywki, a szkoły i przedszkola, które odnotowały największy odsetek aktywnych dojazdów w stosunku do liczby uczniów, otrzymają nagrody pieniężne.

Koordynator kampanii: Monika Nkome Evini, kontakt: rowerowymaj@gdansk.gda.pl; tel. 58 526 80 89.

Więcej informacji o przebiegu i wynikach poprzednich edycji Rowerowego Maja - czytaj tutaj.

PREZENTACJA ROWEROWY MAJ 2017  

NAGRODY 2017

REGULAMIN 2017

ROWEROWY MAJ 2017 W OBIEKTYWIE

Facebook ROWEROWEGO MAJA


Data publikacji: 04.04.2014 09:01
Ostania modyfikacja: 13.12.2019 15:22

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12