Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Projekt Central MeetBike

Już wkrótce w Gdańsku pojawi się pierwszy licznik rowerowy. Inwestycja zostanie sfinnansowana dzięki funduszom z unijnego projektu Central MeetBike.

Materiały prasowe projektu Central Meetbike

Pardubice, Żlina, Presov, Drezno, Lipsk, Tczew i Gdańsk to miasta współpracujące w konsorcjum projektowym. Projekt popularyzuje skuteczne rozwiązania w zakresie promowania zrównoważonego transportu. W ramach projektu samorządy polskie, czeskie i słowackie wykorzystują doświadczenia miast byłej NRD, które w stosunkowo krótkim czasie wprowadziły bardziej ekologiczne i przyjazne mieszkańcom rozwiązania transportowe. Niemieckie podejście systemowe, oparte przede wszystkim na działaniach informacyjno-promocyjnych, w miastach wschodniej części Niemiec, w zaledwie kilka lat doprowadziło do zwiększenia udziału ruchu rowerowego do kilkunastu procent.
Działania projektu to m.in. badania zachowań komunikacyjnych, opracowywanie planów podróży, budowa parkingów rowerowych, akcje promujące codzienne korzystanie z roweru, warsztaty i seminaria dla osób wdrażających rozwiązania komunikacyjne w Gdańsku. Niewielkie, pilotażowe inwestycje, dopuszczone w ramach programu Central Europe, obejmują budowę parkingów rowerowych i zakup ulicznego licznika osób przemieszczających się na rowerach. Więcej informacje o projekcie „Central MeetBike” dostępnych na stronie internetowej: www.centralmeetbike.eu

Projekt Central MeetBike jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach programu CENTRAL EUROPE, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

http://ec.europa.eu/regional_policy/index_en.cfm

http://www.central2013.eu/


Data publikacji: 03.09.2012 11:06
Ostania modyfikacja: 27.05.2020 14:50

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12