Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Nagrody w Rowerowym Maju 2017

NAGRODY DLA ZWYCIĘSKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii DUŻYCH otrzyma 30 tys. zł.
[zobacz szkoły w kategorii dużych]

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii ŚREDNICH otrzyma 20 tys. zł.
[zobacz szkoły w kategorii średnich]

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii MAŁYCH otrzyma 10 tys. zł.
[zobacz szkoły w kategorii małych]

Najbardziej rowerowe przedszkole otrzyma 2 tys. zł.

Nagrody pieniężne w trzech kategoriach ufundował Prezydent Miasta Gdańska.

Firma sportpoland.com zwiększy pulę nagród dla najlepszych szkół o 10 proc. w przypadku zakupu wyposażenia sportowego z jej oferty.

NAGRODY INDYWIDUALNE DLA UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW

Najbardziej aktywni uczniowie otrzymają praktyczne saszetki, mniej aktywni nośniki pamięci, a najmniej aktywni kredki. 


Najbardziej aktywne przedszkolaki dostaną zestawy kredek. 

Każdy uczestnik będzie mógł codziennie zajechać, oczywiście rowerem, na orzeźwiający kompot do któregokolwiek z gdańskich barów BIOWAY. Wystarczy pokazać książeczkę rowerową z wklejoną naklejką za dany dzień.

NAGRODY INDYWIDUALNE DLA KOORDYNATORÓW SZKOLNYCH

Nagrody dla koordynatorów, w tym jeden rower do wylosowania, ufundowała sieć salonów rowerowych szprychy.com.

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH KLAS I GRUP PRZEDSZKOLNYCH
ufundowane przez Partnerów kampanii Rowerowy Maj

Najbardziej rowerowa klasa pojedzie na wycieczkę dzięki Gdańskiej Infrastrukturze Wodociągowo-Kanalizacyjnej. 
Uczniowie najbardziej rowerowej klasy otrzymają także atrakcyjne zestawy akcesoriów sportowych ufundowane przez firmę sportpoland.com.
Rolki to bezpieczny sport dla każdego! Rozwija mięśnie, równowagę i koordynację ruchową, wpływa na refleks i zdolności przewidywania. 16 zwycięskich klas weźmie udział w miesięcznym kursie jazdy na rolkach, przeprowadzonym przez instruktorów z uprawnieniami Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. 
Galeria Morena przygotowała wejściówki do kina Cinema 3D oraz na plac zabaw Kinderplaneta dla dwóch klas szkolnych. 
Dzieci z 14 zwycięskich klas uczestniczyć będą w nietypowych zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych odbywających się w największym w Polsce Rodzinnym Centrum Rozrywki, na zjeżdżalniach i trampolinach, w tunelach i labiryntach. W Loopy’s World ćwiczyć można koordynację wzrokowo-ruchową, równowagę, siłę i sprawność, dbać o kondycję fizyczną i prawidłową postawę. Stymulacja obydwu półkul mózgowych wpływa na wyniki w nauce.
Blokfit zaprasza 14 klas 2-godzinne zajęcia z instruktorem. Niezależnie od wieku, płci czy umiejętności fizycznych bouldering może uprawiać każdy, indywidualnie lub w grupie.
Park Linowy „Port Brzeźno” przygotował zajęcia plenerowe w Parku Reagana dla 14 zwycięskich klas. Uczestnicy pod opieką instruktorów przejdą trasy linowe na różnych wysokościach. Ciekawe przeszkody, aktywność fizyczna i adrenalina gwarantują wspaniałą zabawę.

Dwie klasy spotkają się z Bartoszem Banachem - mistrzem Polski w kolarstwie MTB oraz triatlonistą, który opowie o startach, drodze na sportowe szczyty i przeprowadzi trening połączony z pokazem sprzętu zawodniczego.

Jedna klasa zwiedzi żaglowiec Generał Zaruski, spotka się z kapitanem i wysłucha morskich opowieści.

Jedna klasa zwiedzi bazę ratowników wodnych, zapozna się m.in. z systemem łączności, sprzętem służącym do ratowania, charakterem pracy ratowników, a także psów ratowniczych. Uczestnicy przepłyną się łodzią motorową i przejadą quadem, odbędą szkolenia z pierwszej pomocy z ćwiczeniami na manekinach, otrzymają broszury dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz dyplomy ukończenia Letniej Szkoły Ratownictwa.

20 klas weźmie udział w zajęciach tanecznych, pomagających rozwijać rytmikę, zamiłowanie do ruchu i muzyki. Przekonają się, że taniec pomaga utrzymać kondycję fizyczną, dbać o ciało, rozwijać pewność siebie i oczywiście doskonale się zrelaksować.
Firma Ziaja ufundowała zestawy kosmetyków dziecięcych dla uczniów trzech zwycięskich klas.
22 zwycięskie klasy odwiedzą EduPark. Dzieci będą eksperymentować w laboratoriach przesypując, przelewając i mieszając substancje chemiczne, wykonując eksperymenty fizyczne oraz chemiczne pod okiem doświadczonych edukatorów. Natomiast na wystawie składającej się z 38 interaktywnych stanowisk z pięciu dziedzin nauki samodzielnie zbadają prawa przyrody. 
Sześć klas odwiedzi Planetę RC czyli świat modeli zdalnie sterowanych. Dzieci będą mogły spróbować sił na 4 różnych torach z prawie 40 pojazdami! Pod jednym dachem znajduje się tor do wyścigów, do driftu, strefa miejska i strefa pojazdów budowlanych.

Skoki na trampolinach, trening judo, a może taniec? Sześć zwycięskich klas weźmie udział w wybranych zajęciach z oferty Movement Arena.

Sześć zwycięskich klas zwiedzi bursztynowy stadion. Dzięki temu zobaczą miejsca nieznane szerszej publiczności np. szatnie zawodników czy loże VIP. 

Footgolf Przywidz zaprasza 2 klasy do zagrania w footgolfa - połączenie piłki nożnej i golfa. Celem uczestnika gry jest wkopanie piłki nożnej do dołka. Tory do gry liczą około 50 metrów długości. Na każdym z osiemnastu torów ustawiono przeszkody (beczki, słupki, opony) utrudniające dotarcie piłki do dołka. Zasada jest prosta – im mniej uderzeń piłki, tym lepiej. Aktywny wypoczynek połączony z integracją klasy przy ognisku.
Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się na Górze Gradowej w samym centrum Gdańska. Uczniowie 12 zwycięskich klas będą mogli przeżyć przygodę "Z energią!", udać się w podróż "Dookoła Świata" lub zmierzyć się z niezliczoną ilością "Łamigłówek"! 
Kręgielnia Centrum U7 zaprasza 10 zwycięskich klas na niezapomnianą wizytę! W programie zapewni instruktaż, następnie pełną godzinę gry w kręgle, jak również dodatkowe zabawy oraz konkursy z nagrodami. 
mk Bowling zaprasza sześć zwycięskich klas na super lekcje w kręgielni. W programie instruktarz techniki i zasad gry, wspólna zabawa oraz napoje dla spragnionych adeptów gry w kręgle. 
Radio Gdańsk zaprasza trzy zwycięskie klasy do zwiedzania studia radiowego i redakcji. 
Próby pokonania grawitacji na ściankach z wymyślnymi uchwytami czekają na 9 zwycięskich klas podczas wspinaczki w Fun Climb. 

Miejski Teatr Miniatura przygotował specjalne bilety otwarte dla dwóch zwycięskich klas na wybrany spektakl z repertuaru teatru we wrześniu 2017 r.

Dwie zwycięskie klasy przeżyją przygodę na sopockim hipodromie. Uczestnicy zajęć zwiedzą stajnię, zapoznają się z końmi, tajnikami ich pielęgnacji i hodowli oraz odbędą przejażdżkę.

Jedna zwycięska klasa zwiedzi Terminal T-2 i lotnicze rękawy pasażerskie, pozna drogę pasażera od przyjazdu na lotnisko aż do odlotu, przejdzie kontrolę bezpieczeństwa, odwiedzi na co dzień niedostępną dla pasażerów sortownię bagaży oraz Zakładową Lotniskową Straż Pożarną, gdzie zapozna się ze sprzętem strażackim, wyposażeniem wyjątkowo dużego wozu ratowniczego oraz atrapą samolotu szkoleniowego.

 Galeria Metropolia ufundowała wejściówki dla 30 osób do Sali zabaw Honolulu.


Data publikacji: 31.03.2017 22:46
Ostania modyfikacja: 13.06.2017 09:53

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12