Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP

Nagrody w Rowerowym Maju 2016

NAGRODY DLA ZWYCIĘSKICH SZKÓŁ

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii DUŻYCH otrzyma 30 tys. zł.
[ zobacz listę szkół w kategorii dużej ]

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii ŚREDNICH otrzyma 20 tys. zł.
[ zobacz listę szkół w kategorii średniej ]

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii MAŁYCH otrzyma 10 tys. zł.
[ zobacz listę szkół w kategorii małej ]

Nagrody pieniężne w trzech kategoriach ufundował Prezydent Miasta Gdańska

Przy najbardziej aktywnej dużej szkole firma BTProject, producent profesjonalnych torów rowerowych, postawi na tydzień rowerowy plac zabaw. Tzw. PUMPTRACK to tor przeszkód dostosowany do konkretnej grupy użytkwoników np. dzieci w wieku szkolnym. Profilowane zakręty, garby i małe „hopki” ułożone są w takiej kolejności, by dzieci mogły rozpędzać się i utrzymywać prędkość bez pedałowania. Nabieranie prędkości umożliwiają wyprofilowane przeszkody (garby), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się wykorzystując siłę ciężkości i siłę odśrodkową. Jazda na PUMPTRACKU to zabawa angażująca wszystkie grupy mięśniowe. Dzięki niemu małe dzieci mogą oswoić się z rowerem na nierównościach terenu, a doświadczeni zawodnicy mogą sprostać niemałym wyzwaniom.
Dla zwycięskiej średniej szkoły firma Wojak ufundowała praktyczną stację naprawczą do rowerów. Pompki, klucze, łużki do opon czy wrkętaki - młodzi rowerzyści znajdą tam wszystkie potrzebne narzędzia do serwisowania rowerów na terenie szkoły.

 

NAGRODY INDYWIDUALNE DLA UCZNIÓW

Solidne i funkcjonalne bidony sportowe, wykonone z ekologicznego i nieprzejmującego zapachów tworzywa, otrzymają najbardziej aktywni uczestnicy Rowerowego Maja.
Koszulki z nadrukiem inspirowanym pracami plastycznymi nadesłanymi na konkurs „Rowerowy Maj na koszulce” Miasto Gdańsk przygotowało dla aktywnych uczestników kampanii.
Mniej aktywni uczestnicy kampanii dostaną krokomierze.
Zmazywalne długopisy to upominek dla najmniej aktywnych uczestników kampanii.
Każdy uczestnik będzie mógł codziennie zajechać, oczywiście rowerem, na orzeźwiający kompot do któregokolwiek z gdańskich barów BIOWAY. Wystarczy pokazać książeczkę rowerową z wklejoną naklejką za dany dzień.

 

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH KLAS W SZKOLE
ufundowane przez partnerów kampanii Rowerowy Maj

Najbardziej rowerowa klasa pojedzie na wycieczkę dzięki Gdańskiej Infrastrukturze Wodociągowo-Kanalizacyjnej.
Dzieci z 6 zwycięskich klas uczestniczyć będą w nietypowych zajęciach ruchowych na zjeżdżalniach i trampolinach, w tunelach i labiryntach. W Loopy’s World ćwiczyć można koordynację wzrokowo-ruchową, równowagę, siłę i sprawność, dbać o kondycję fizyczną i prawidłową postawę. Stymulacja obydwu półkul mózgowych wpływa na wyniki w nauce.
Park Linowy „Port Brzeźno” przygotował zajęcia plenerowe w Parku Reagana dla 7 zwycięskich klas. Uczestnicy pod opieką instruktorów przejdą trasy linowe na różnych wysokościach. Ciekawe przeszkody, aktywność fizyczna i adrenalina gwarantują wspaniałą zabawę.
Blokfit ufundował dla 7 klas 2-godzinne zajęcia z instruktorem. Niezależnie od wieku, płci czy umiejętności fizycznych bouldering może uprawiać każdy, indywidualnie lub w grupie.
3 zwycięskie klasy zwiedzą bursztynowy stadion. Dzięki temu zobaczą miejsca nieznane szerszej publiczności np. szatnie zawodników czy loże VIP.
Skoki na trampolinach, trening judo, a może taniec? 2 zwycięskie klasy wezmą udział w wybranych zajęciach z oferty Movement Arena.
Uczniowie 1 klasy w 5-osobowych grupach zagrają w gry-ucieczki czyli postarają wydostać się z 6 pokoi.

4 zwycięskie klasy nauczą się grać w hokeja pod wodą. Ten nietypowy sport zespołowy to nowość w ofercie MOSiR-u.
Uczniowie 2 zwycięskich klas dowiedzą się o dyscyplinie sportu zaprzęgowego dzięki spotkaniu z Igorem Traczem mistrzem bikejoringu.

4 zwycięskie klasy przeżyją przygodę w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym "Wybrzeża". W największym polskim ogrodzie zoologicznym będą mogli podziwiać blisko 200 gatunków zwierząt.
Próby pokonania grawitacji na ściankach z wymyślnymi uchwytami czekają na 3 zwycięskie klasy podczas wspinaczki w Fun Climb.
mk Bowling zaprasza 5 zwycięskich klas na super lekcje w kręgielni. W programie instruktarz techniki i zasad gry, wspólna zabawa oraz napoje dla spragnionych adeptów gry w kręgle.
6 zwycięskich klas zwiedzi interaktywną wystawę, gdzie poprzez zabawę dzieci zbadają prawa nauki.
3 zwycięskie klasy wezmą udział w warsztatach chemicznych. Uczestnicy poczują się jak naukowcy, korzystając z odczynników i innych pomocy naukowych.
W Centrum Hewelianum na 3 zwycięskie klasy czeka zwiedzanie wybranych wystaw interaktywnych z bogatej oferty gdańskiego centrum nauki.
1 zwycięska klasa popłynie dzięki Żegludze Gdańskiej w rejs statkiem na trasie Gdańsk-Westerplatte-Gdańsk połączony ze zwiedzaniem gdańskiego portu.
Budowa statku, dostawa towaru czy wyjście w rejs. To wszystko jest możliwe na stanowiskach kreatywnej zabawy i nauki. 2 najlepsze klasy poznają znaczenie słowa "solidarnie" na Wydziale Zabaw ECS.

 

 

Data publikacji: 20.04.2016 13:30
Ostania modyfikacja: 04.04.2017 12:54

Copyright © Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Gospodarki Komunalnej / Referat Mobilności Aktywnej
Kancelaria Prezydenta / Referat Multimedialny
Gdańsk 80-803, ul. Nowe Ogrody 8/12